Javascript Menu by Deluxe-Menu.com

Bora Bora Balayı, Bora Bora Otelleri, Bora Bora turları | Bora Bora
1357850933_borabora_intercontinental_resort
Bora Bora

Bora Bora, Tahiti‘ nin 150 mil kuzeybatısında ve Güney Pasifik Adası’nın 18 mil uzaklığındadır. Hibiscus tepe, vadi ve sık sık değişen su altı dünyası, turkuaz renkli denizin güneşle muhteşem dansı. Fransız Polinezyasında bulunan ve dünyanın en güzel adaları olarak kabul edilen Tahiti, diğer Pasifik adaları gibi sönmüş veya halen aktif halde bulunan volkanların oluşturduğu atol ve lagünlerden oluşmuştur. Yeryüzündeki tek siyah inci bulabileceğiniz ada burasıdır.

Istanbul’dan yaklaşık 11 saatlik bir uçuşla Los Angeles aktarmalı Papeete’ye oradan 45 dakikalık bir uçuşla Bora Bora Lagün’üne ulaşabilirsiniz. Yöresel çiçeklerle karşılanacak, otelinizde lüksü ve konforu dolu dolu yaşayacaksınız. Doğal bir akvaryumda yüzmenin ve hayranlık uyandıran bir manzaranın içerisinde balayınızı geçirmenin keyfine doyamayacaksınız.

Tahitinin ana dili Tahitian ve Fransızcadır. Her ada kendine özgü bir lisan kullanmaktadır. Ayrıca otellerde hemen herkes İngilizce konuşabilmektedir.

Bora Bora; bir mücevher gibi dağılmış 118 ada ve 5 ayrı adalar takımının başlangıç noktasındadır. Takım adaların toplam yüz ölçümü 1.544 km2dir.  Fransız Polinezyasında yer alan 118 adanın en büyüğüdür.

Şüphesiz rüyaların adası Bora Bora Pasifiğin en efsanevi adasıdır. Havadan bakıldığı zaman Bora Bora turkuaz içine yerleştirilmiş minik bir zümrüt gibi gözükmektedir.

Papeete ; Fransız Polinezyasının başkenti ve ticari merkezidir. Gümrük binaları, hastane, banka, hava yolları, seyahat acenteleri burada bulunur.

Diğer Bora Bora Otelleri          Bora Bora Turu

Hava Durumu

Bora Bora Adası tropik bir bölgededir. Buna rağmen muson yağmurları veya kasırga veya hortum yoktur. Kasım Mart arası iklim biraz daha nemli ve yağmurludur. Mayıs - Ekim arası daha kuru sezondur. Buna rağmen Tahiti de gerçek bir sezon yoktur. En kuru sezonda yağmur yağabilir veya en yağmurlu sezonda günlük güneşlik olabilir. Yağmur aniden gelebilir. 15 dakika yağdıktan sonra hava daha sıcak olur. Sıcaklık yıl boyunca büyük değişiklikler göstermez. Bora Boranın yıl boyunca ortalama sıcaklık 29 Derecedir.

Vize Bilgileri

Bora Bora turu için Amerika ve Polinezya vizesi gerekmektedir.

Amerika vizesi için baişvuru, konsolosluğun resmi sayfasından yapılmaktadır.

Bora Bora Vizesi Tahiti Vizesi diğer adıyla dom-tom vizesi, Fransız Konsolosluğundan alınmaktadır ve uçak biletiniz, onaylı otel voucherinizle birlikte Schengen vizesi belgeleri gerekmektedir. Vize alma süresi ortlama 10-15 gündür.

Aktivite

Adanın güneyinde bulunan Coral Garden doğal bir denizaltı parkı olup, pek çok değişik balık ile mercanların bir arada bulunduğu yerdir. Lagoon pek çok aktivite sunmaktadır.

Bunların içinde en popüler olanı köpekbalıkları ile birlikte yüzebileceğiniz Shark Feeding Turu.

Yeme-İçme

Yemek, Tahiti’de çok çeşitlidir. Romantik bir ortamda, enfes deniz ürünlerinin tadına şarap eşliğinde varabilirsiniz. Balıklarda ton ve kılıç dışında, wahoo ve mahi mahi gibi yerel balıklar da revaçta.  Ama bu adaya gelmişken Hindistan cevizi sütüyle hazırlanan Poisson cru’nun tadına bakmadan dönmemenizi tavsiye ederiz. Zengin deniz ürünlerinin dışında Bora Bora’da dilerseniz Fransız, İtalyan mutfaklarını deneyebilir, fast food tarzı yiyecekleri de tercih edebilirsiniz.

Transfer

Havalimanı merkezden teknelerle 20 dakika uzaklıktadır. her otelin farklı transferi olduğun için transfer detaylarını acentemizden öğrenebilirsiniz.

Öneriler

Güneşin çok kuvvetli olması nedeniyle koruyucu krem mutlaka bulundurmak ve şnorkelle dalışlarda T-shirt giymek vücudu güneşten korumak için iyi olur.

Tahiti geleneklerine göre bahşiş verme adeti yoktur. Servis ücreti genelde faturaya dahil edilir.

Yanınızda sıcağa karşı hafif giysi ve ayakkabılar, şapka, güneş kremi, yağmur ihtimaline karşı yağmurluk, deniz ayakkabısı , böcek ilacı ve yara bandı bulundurmanız tavsiye edilir.

Bora Bora çok emniyetli bir adadır. Günün veya gecenin herhangi bir saatinde her yerde yürünebilir.

Tahiti'de ana dili Tahitian ve Fransızcadır. Otellerde hemen herkes ingilizce konuşabilmektedir.

Dünyada siyah incinin bulunduğu tek ada olarak bilinir.


Copyright © Sinemis 2013            Site Haritası