Javascript Menu by Deluxe-Menu.com

Bora Bora nerede ? | Bora Bora
Maitai Hotel Polynesia
Son Yorumlar
  Arşivler
  Kategoriler
  • Kategori yok
  Bora Bora Nerede

  Bora Bora, Tahiti‘ nin 150 mil kuzeybatısında ve Güney Pasifik Adası’nın 18 mil uzaklığındadır. Hibiscus tepe, vadi ve sık sık değişen su altı dünyası, turkuaz renkli denizin güneşle muhteşem dansı. Fransız Polinezyasında bulunan ve dünyanın en güzel adaları olarak kabul edilen Tahiti, diğer Pasifik adaları gibi sönmüş veya halen aktif halde bulunan volkanların oluşturduğu atol ve lagünlerden oluşmuştur. Yeryüzündeki tek siyah inci bulabileceğiniz ada burasıdır.

  Istanbul’dan yaklaşık 11 saatlik bir uçuşla Los Angeles aktarmalı Papeete’ye oradan 45 dakikalık bir uçuşla Bora Bora Lagün’üne ulaşabilirsiniz. Yöresel çiçeklerle karşılanacak, otelinizde lüksü ve konforu dolu dolu yaşayacaksınız. Doğal bir akvaryumda yüzmenin ve hayranlık uyandıran bir manzaranın içerisinde balayınızı geçirmenin keyfine doyamayacaksınız.

  Tahitinin ana dili Tahitian ve Fransızcadır. Her ada kendine özgü bir lisan kullanmaktadır. Ayrıca otellerde hemen herkes İngilizce konuşabilmektedir.

  Bora Bora; bir mücevher gibi dağılmış 118 ada ve 5 ayrı adalar takımının başlangıç noktasındadır. Takım adaların toplam yüz ölçümü 1.544 km2dir.  Fransız Polinezyasında yer alan 118 adanın en büyüğüdür.

  Şüphesiz rüyaların adası Bora Bora Pasifiğin en efsanevi adasıdır. Havadan bakıldığı zaman Bora Bora turkuaz içine yerleştirilmiş minik bir zümrüt gibi gözükmektedir.

  Papeete ; Fransız Polinezyasının başkenti ve ticari merkezidir. Gümrük binaları, hastane, banka, hava yolları, seyahat acenteleri burada bulunur.

  Diğer Bora Bora Otelleri          Bora Bora Turu

   


  Copyright © Sinemis 2013            Site Haritası